maternji jezik4

Међународни дан матерњег језика

Данас, 21. фебруара, обележили смо Међународни дан матерњег језика.
Дружење смо започели читањем најлепших песама. Велики Добрица Ерић нам је својим стиховима поручио: „И говори лепо, српски, као и јa, да ти се анђео са неба насмеје, српски језик је поезија, само птице певају лепше“.
Након што су ученици треће године упознали присутне са карактеристикама нашег језика, приказали су презентацију „Великани о српском језику“. Наши гости, ученици осмог разреда ОШ“Иво Андрић“, представили су развој и историју нашег језика кроз презентацију коју су припремили.
На крају овог сегмента, гости су нашим ученицима даровали књиге које ће обогатити фонд школске библиотеке.
На крају је уследила занимљива радионица, ученици су од пластелина правили слова и речи.
Након завршетка планираних активности, ученици наше и гостујуће школе дружили су се и поделили своје утиске са директорком наше школе и присутним наставницима.
Ово је дан којим показујемо да је међу нама много више сличности, него разлика.

Носиоци активности: Нина Олујић, Наташа Стејић, Урош Мајсторовић, Милица Миловић, Јелена Влајковић, Фото секција

maternji jezik
maternji jezik5