dan-oralnog-zdravlja

Светски дан оралног здравља

Данас, 20. марта, у свечаној сали Средње занатске школе одржано је предавање и радионица о значају оралног здравља. Предавање су одржали др Небојша Лабовић и др Ивана Врачар, уз помоћ стоматолошке сестре Јоване Митић.
Сваке године 20. марта у читавом свету обележава се Светски дан оралног здравља. Кампања је покренута 2013. године од стране Светске стоматолошке федерације, а циљ је био да се промовисањем овог датума и његовим обележавањем сваке године све више подигне свест о значају оралног здравља и његовог утицаја на целокупни организам. Током читаве године, а посебно на овај дан, стоматолози широм света подижу ниво свести о важности правилне оралне хигијене и одржавања здравља.
Ученици су након предавања учествовали у едукативној радионици. Научили су да је здрав зуб онај који се негује редовном хигијеном, да здрављу зуба годи храна попут воћа, поврћа, млечних производа. Показали су на паноима које намирнице обезбеђују здравље зуба, а које нарушавају.

Реализатори радионице:
Соња Буљ