svetski-dan-osoba-sa-daunovim-sindromom

Светски дан особа са Дауновим синдром

Данас, 21. марта, обележили смо Светски дан особа са Дауновим синдромом, познатији као Дан шарених чарапа. Ученике Средње занатске школе посетили су ученици Основне школе „Никола Тесла“.
Ученици су се окупили у школском дворишту и заједно су осликавали школски терен, уз музику и слатко послужење-крофне, које су припремили ученици и наставници.

Показали смо да је лепота у различитости. Другачији јесмо, али са истим потребама које нас спајају.

Овај дан обележава се од 2012. године, са циљем да означи јединственост тризомије 21. хромозома који узрокује Даунов синдром. Овај синдром распрострањен је у свим регионима света. Наш је задатак данас да покажемо да само удруженим снагама можемо победити баријере које прате особе са Дауновим синдромом. Подршка у заједници и адекватно образовање које пружа Средња занатска школа доприносе да млади са овом врстом здравственог проблема буду интегрисани у нашем друштву и да испуне свој лични потенцијал.

Реализатори: Соња Буљ, Новка Цвијић,  Небојша Вељовић, Горан Станковић, Нино Манојловић, Јелена Влајковић, Фото секција

Обележавање Светског дана особа са Дауновим синдромом у Средњој занатској школи испраћено је у часопису „Борба“.

svetski-dan-osoba-sa-daunovim-sindromom