dan_pismenosti

ДАН ПИСМЕНОСТИ у Средњој занатској школи

Иницијатива за обележавање Међународног дана писмености датира из 1965. године. На данашњи дан славимо писменост, књигу, књижевност и културу.
Писменост је темељно људско право и основа за целоживотно учење.
Данас, 8. септембра, у госте су нам дошли ученици осмог разреда ОШ
„Илија Гарашанин“.
Поздравила их је директорка школе, Весна Леонтијевић.
Ученици су са својом наставницом, Марином Нешовић, спремили текстове које су прочитали. Ученици су кроз радионице, украсили два паноа које смо назвали “ Зашто је књига најбољи друг?“ и „Језичке недоумице“.
У складу са препорукама Министарства, овај дан смо претворили у дан дружења и поштовања различитости.
Наша свечана сала примила је ученике прве, друге и треће године, који су у пратњи својих наставника, учествовали у радионицама.
На крају дружења, ученици су се засладили крофнама које су припремљене уз помоћ наставнице.
И овај Дан писмености за нас је био више од обележавања важног датума. Велико хвала Основној школи „Илија Гарашанин“ на сарадњи.

dan_pismenosti3
dan_pismenosti4