svetski-dan-hrane

Светски дан хране

16. октобар – Светски дан хране традиционално је обележен у Средњој занатској школи. И овај октобар је месец правилне исхране, а овог пута акценат је на води, драгоценоj течности које има све мање.

Доктори из Дома здравља Раковица, у улози предавача, били су наши гости и подсетили су ученике на чињеницу да је вода неопходна за живот. Сазнали су да преко 50 %  телесне масе човека чини вода, да је 71% Земљине површине прекривено водом, али да је само 2,5 % воде погодно за пиће.

Извори воде се исцрпљују, a драгоцене течности је све мање.

Како бисмо помогли планети да воде буде довољно за све, потребно је да знамо шта можемо да учинимо:

Не бацајмо храну јер је за производњу хране неопходно много воде.
Затворимо славине, вода не сме да тече непотребно.
Купујмо свежу храну (воће и поврће), а не индустријску.
Чистимо реке и језера.

Довољно је разлога да слоган овогодишњег Дана хране буде: „Вода је живот, вода је храна- сачувајмо сваку кап“.

Данашње дружење смо завршили радионицом и здравим посластицама које су припремиле наше наставнице.

svetski-dan-hrane2