sajam knjiga

Сајам књига

Као и сваке године, ученици Средње занатске школе, у пратњи наставника, посетили су Сајам књига. Поред многобројних, изузетно атрактивних програма који су пратили овогодишњи сајам, обишли смо и виртуелну учионицу. Задовољство нам је да можемо да објавимо да ће најмодернији дигитални уџбеници из српског и математике, као и ОПД-а и ОПП-а, које смо видели у овој учионици, почети да се користе и у нашој школи. Иако овакви уџбеници могу да се користе и на обичним рачунарима, најбољи ефекат се постиже када се користе на паметној табли, коју наша школа већ поседује.
Изузетно леп утисак на нас је оставила међународна изложба карикатуре на тему светског економског поретка. Уметници из целог света су показали свој однос према матерјалном богатству: оно се не може јести, оно нас не може волети, а откуцаји берзе нису откуцаји људског срца…