dan-maternjeg-jezika4

Обележили смо Дан матерњег језика

Данас, 21. фебруара, хол Средње занатске школе био је мали да прими ученике-учеснике радионице поводом обележавања Међународног дана матерњег језика.

dan-maternjeg-jezika5

У госте су нам дошли ученици ОШ „Владимир Роловић“, у пратњи професорке српског језика, Јелене Ђорђевић и директорке школе, Марије Чекановић. Говорили смо о значају очувања матерњег језика, историји српског језика, језицима националних мањина.

dan-maternjeg-jezika1

Ученици су украсили мале књиге које су припремили ученици смера књиговезац, са својом наставницом. Ученици смера бравар и ауто-лакирер направили су и обојили дрво са својим наставницима. Радионицу смо назвали „Дрво пријатељства“. Уместо листова, наше дрво оживеле су малене књиге, украшене цитатима из најлепших књига дечје књижевности и цртежима ученика.
Дружење смо засладили крофнама које су спремили ученици, смера пекар са наставницом.

dan-maternjeg-jezika3

Дрво пријатељства наши гости ће понети у своју школу, да нас се сете сваки пут када га угледају.

dan-maternjeg-jezika2