savindan

Школска слава у Средњој занатској школи

Савиндан обележавамо у част првог српског архиепископа и просветитеља, зачетника српске средњовековне књижевности и заштитника просветних установа.
У нашој школи обележен је свечано, уз пригодну представу коју су припремили наши ученици, чланови драмске секције и школског хора.
Присутни су уживали у изведби Светосавске химне, а након свечаног говора и обраћања директорке школе, Весне Леонтијевић,  наши ученици су се на сцени смењивали, говорећи најлепше стихове посвећене Светом Сави. Наставник Немања Матић нас је упознао са детаљима из световног и духовног живота Растковог.
Пригодан филм праћен „Тропаром Светом Сави“ подсетио нас је на представнике лозе Немањића и њихове задужбине. Чланови драмске секције извели су скеч којим су показали да и у данашњим временима светосавски дух живи кроз поучне приче и легенде о животу и делу Светог Саве.
Данашњи дан је свакако посебан за све ученике и запослене у Средњој занатској школи.

Реализатори програма:
Школски хор,Снежана Бричић